Dana 9. oktobra, 2025. god. kolegica dr. sci. Amra Imširagić je povodom Svjetskog dana pošte realizovala radionicu na navedenu temu, a nakon radionice s učenicima I razreda i posjetila Poštu.
Na taj način učenicima je omogućeno iskustveno učenje i jačanje samopouzdanja kroz neposredan kontakt s okruženjem.
Aktivnosti su izazvale veliko zadovoljstvo, radost i osjećaj ponosa kod učenika, a pisma koja stignu na kućne adrese, vjerujemo da će izazvati isti osjećaj i kod majki.