Povodom obilježavanja Svjetskog dana hrane, učenici Centra uzeli su učešće u radionici tokom koje su na zabavan i edukativan način učili o važnosti zdrave prehrane. Pravili su šarenu voćnu salatu, takmičili se u igri "Voćni poligon", zabavljali u izazovu "Ko će brže pojesti špagete?", a posebno im je bila zanimljiva taktilna kutija u kojoj su dodirom pokušavali otkriti o kojem je voću riječ.
Cilj radionice bio je potaknuti djecu na razmišljanje o zdravim prehrambenim navikama, važnosti raznolike prehrane, te razvijanju pozitivnog odnosa prema hrani kroz igru i saradnju.
Radionicu realizivale kolegice Jasmina Salkic Pašić, Ramiza Kasumović i Melika Hasić.